Oferujemy restaurację wyrobów z mosiądzu na zamówienie. Aby przywrócić produktowi jego pierwotny wygląd, należy go przede wszystkim oczyścić z zanieczyszczeń i tlenków na powierzchni. W tym celu stosuje się różne rodzaje środków czyszczących. Do czyszczenia mechanicznego używa się past polerskich lub ścierniw o gradacji nie mniejszej niż 2000 grit. Robi się to, aby nie porysować powierzchni.
Po oczyszczeniu powierzchni mogą ujawniać się pęknięcia i wżery. Te defekty można usunąć metodą spawania metalem. Do tego potrzeba palnika gazowego oraz lutownicy z cynowym lutem.
Lutowanie mosiądzu stosuje się, gdy konieczne jest złożenie wyrobu z części. Jeśli fragment wyrobu jest zagubiony, można go wykonać na maszynie lub odlać. W obu przypadkach potrzebny jest wzór odtwarzanego fragmentu. Jeśli wzoru nie ma, tworzy się jego model 3D w formie cyfrowej lub z gipsu. Z gipsowego modelu tworzy się formę do odlewu.
Z czasem mosiądz może zmienić kolor, stając się bladożółtym. Aby przywrócić złoto-żółty odcień, przeprowadza się proces mosiądzenia. Mosiądzenie to proces elektrolizy, w którym metal przemieszcza się z anody na katodę. Katodą jest odnawiana powierzchnia mosiądzu. Można regulować poziom nasycenia złotym odcieniem. Po operacji mosiądzenia zaleca się pokrycie mosiądzu środkiem ochronnym. Po konserwacji powierzchnia straci swój połysk.
Najczęściej zdarzają się sytuacje, gdy niektóre fragmenty wyrobu są na tyle małe, że nie można zastosować lutowania. W takim przypadku stosuje się technologię galwanoplastii. Ta technologia pozwala na odtworzenie reliefów oraz innych drobnych detali. Na przykład, dzięki tej technologii można odtworzyć relief monety.
Czasami po przywróceniu wyrobu konieczne jest nadanie efektu patyny. W zależności od poziomu patynowania powierzchnia może mieć różne odcienie: ciemnozielony, brązowy, czarny. Najważniejsze, aby metaliczny połysk pozostał widoczny.
Aby złożyć zamówienie lub uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt pod numerem +48453170962 lub piszcie na adres e-mail biuro@stalnova.pl